o blogu i blogowaniu

IT Tech Blog powstawał w 2008 roku jako blog mający skupić ciekawe komentarze do branży IT. Wszystkie blogi tego typu uległy pełnej komercjalizacji, z redakcjami i modelem pracy jak każda inna firma. Tutaj ITTB ma być inne.

IT Tech Blog w liczbach to obecnie do 10 000 unikalnych czytających i do 30 000 odsłon miesięcznie z ponad 19 000 obserwującymi na Twitterze.

Nie ma “redakcji” i oficjalnych tytułów prasowych. ITTB będzie tym co miało być od początku, czyli “tylko” i aż blogiem. Będą pisać blogerzy, nie redaktorzy, naczelni etc.. Nie mam nic przeciwko przekształceniom w komercyjne przedsięwzięcia, dobry pomysł na biznes się ceni, niemniej brakuje mi trochę swobody, ale też zwiększania roli bloga i blogera jako takiego. Redakcje etc. wolę pozostawić innym. Tutaj chcę mieć po prostu ciekawego i niezależnego bloga.

IT Tech Blog nie będzie nikogo zatrudniał “na wierszówkę” czy etat, chcę odkomercjalizować ten aspekt pisania i tworzenia contentu pod presją PV i sprzedaży powierzchni reklamowych.

Coś się tu pojawi, jakiś news, wydarzenie, recenzja? To dlatego iż uznaliśmy, że warto się tym podzielić. Czytelnicy mogą być pewni, że wszelkie wpisy komercyjne i reklamy pojawią się wyłącznie dlatego że “tylko” mogły (zderzyły się ze sobą możliwość/pasująca firma/ciekawy aspekt/sprawdzona przez nas marka), a nie bo musiały – aby utrzymać redakcję etc. Swoboda wyboru reklamodawców i treści jest możliwa, gdyż ten blog nigdy nie był i nie będzie głównym źródłem utrzymania osób tu piszących, a jedynie miejscem dzielenia się swoimi pasjami.

Dzięki za uwagę i zapraszam do czytania. :)

Pozdrawiam,
Tomasz Fiedoruk