Notebooki z piratami

Przeszukanie pomieszczeń potwierdziło fakt wykorzystywania pirackiego oprogramowania. Policja zabezpieczyła płyty z różnymi wersjami systemów oraz pakietów biurowych. W siedzibie firmy mundurowi zastali jej właściciela, 46- letniego Sławomira W. Mężczyzna przyznał, że jego klienci mieli możliwość “doposażenia” zakupywanych przez siebie notebooków, w nielegalne wersje oprogramowania.

Warszawska firma komputerowa oferowała swoim klientom pirackie oprogramowanie. Osoby kupujące laptopy mogły “doposażyć” je w różne wersje pirackich systemów operacyjnych i pakiety oprogramowania biurowego. Właściciel firmy, 46- letni Sławomir W. przyznał, że w pirackie wersje programów zaopatrywał się na giełdzie komputerowej.


Policjanci z mokotowskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, przeprowadzili kontrolę w firmie komputerowej mieszczącej się przy ulicy Gagarina. Z informacji operacyjnych wynikało, że klientom firmy oferowane są nielegalne wersje programów.

Sławomir W. płyty z “piratami” kupował na giełdzie komputerowej, a następnie instalował to oprogramowanie na sprzedawanych komputerach. Jak informuje policja, laptopy i nośniki zostały zabezpieczone. Dokładne straty poniesione przez producentów oprogramowania oszacują biegli.

Źródło: Komenda Główna Policji