Słuchawki wbudowane w komórkę

Producent jako drugi, po Samsungu wpadł na genialny pomysł połączenia telefonu komórkowego ze słuchawkami. Trzeba przyznać, że patent wygląda interesująco.

lg-removable-earphone-acoustic-transducers.jpgBluetooth stał się powszechną technologią wykorzystywaną namiętnie przez producentów komórek. Jako, że posiada związek z bezprzewodowym połączeniem firmy wynajdują dla niego coraz to nowsze zastosowanie w komórkach.

LG wpadł na pomysł, żeby dołączyć do telefonu słuchawki wyposażone w Bluetooth, zamiast nosić ze sobą dodatkowo zestaw i plątać się na ulicy w kablach.

Przede wszystkim słuchawki miały by być wyposażone w Bluetooth, za pomocą którego łączyły by się bezprzewodowo z telefonem. Na komórce miały by mieć specjalnie wydzielone miejsce, gdzie korzystając z energii telefonu mogły by się ładować i służyć za głośniki. Ciekawą sprawą było by wykorzystanie słuchawek w czasie rozmowy. Jedna z nich służyła by za mikrofon, w drugiej słyszelibyśmy rozmówcę. Oczywiście po odłączeniu zestawu od komórki spełniałby rolę tradycyjnych, bezprzewodowych słuchawek.

Brzmi kusząco, ale jaka jest szansa, że patent wejdzie w życie?

Źródło: unwired view

Więcej:komórkalg