Słuchawka Bluetooth – Jabra BT8040

Dlaczego akurat Jabra BT8040?

sb.jpgDo niedawna wręcz podśmiewałem się z “biznesmenów” paradujących ze słuchawką w uchu, posądzając ich o dziwne skłonności do “lansowania” swojego wizerunku. Jednak ostatnio posiadanie drugiego telefonu skłoniło mnie do zmiany zdania. Trafiłem bowiem na słuchawkę obsługującą do 2 urządzeń jednocześnie. Nie ukrywam, że od jakiegoś czasu co raz częściej myślałem o takim rozwiązaniu bo odkąd człowiek zaczął prowadzić bardziej zalatany tryb życia plus do tego 2 telefony, prowadzenie rozmów “w locie” zaczynało stawać się nie lada wyczynem ;)

  1. Obsługa 2 urządzeń jendocześnie.
  2. Bardzo małe wymiary i waga (ok. 9g).
  3. Długi czas pracy.
  4. Rozsądna cena.
  5. DSP inteligentna samoregulacja głośności.

Trochę propagandy:

Jabra BT8040 waży zaledwie 10 gramów. Zastosowano w niej technologię DSP (Digital Sound Processing) i inteligentną regulację głośności. Dzięki nim następuje redukcja szumów otoczenia, a dźwięk staje się bardziej wyrazisty. Technologia e-SCO zapewnia krystalicznie czysty przesył głosu pomiędzy słuchawką a telefonem komórkowym. Zabezpieczenie przed gwałtownymi zmianami natężenia dźwięku dostosowuje i reguluje głośność, chroniąc słuch przed uszkodzeniem.

Słuchawkę Jabra BT8040 wyposażono również w interfejs A2DP, który umożliwia bezprzewodowe słuchanie muzyki z odtwarzaczy MP3, telefonu komórkowego lub komputera. Oprogramowanie MultiPoint pozwala użytkownikowi na połączenie z dwoma urządzeniami jednocześnie. Jakiekolwiek odtwarzane dźwięki (np. muzyka) będą automatycznie zatrzymane w momencie nadchodzenia połączenia telefonicznego.