Yoggie Pico USB – Sprzętowy firewall

Dokładne informacje na temat urządzeń można znaleźć na stronie producenta.

yoggie_pico.jpgYoggie Pico USB to podłączany do portu USB sprzętowy firewall, który dokładnie przefiltruje nam wszystkie pakiety, jakie docierają do naszego komputera. Urządzenie wielkości zwykłego pendrive’a wyposażone zostało w procesor taktowany zegarem 520MHz, 128MB pamięci RAM oraz system oparty na jądrze Linuxa. Dołączone oprogramowanie usuwa wszelki spam, spyware i wirusy jeszcze zanim dotrą one do naszego komputera. Pico USB dostępny będzie w dwóch wersjach, Personal kosztującej 179 USD oraz Pro (obsługa VPN) wycenionej na 199 USD.

W ofercie firmy Yoggie Security Systems pojawiło się ciekawe sprzętowe zabezpieczenie przed wszelkimi niebezpieczeństwami czyhającymi na nas podczas surfowania w Internecie. Mowa tu o urządzeniu o nazwie Yoggie Pico, które wielkością zbliżone jest do zwykłego pendrive’a.

yoggie_gateway_diag.jpgWszelkiego rodzaju zabezpieczenia (antywirusy, zapory ogniowe) obciążają nasz komputer, spowalniając tym samym jego działanie. Możemy to jednak zmienić – korzystając z urządzenia firmy Yoggie Security Systems. Mowa tu nowym sprzętowym zabezpieczeniu o nazwie Yoggie Pico, które przeznaczone jest głównie dla użytkowników notebooków. Korzysta ono z pakietu kilkunastu aplikacji (wyłapują one wirusy, spam, spyware) ochraniając nas tym samym przed wszelkiego rodzaju zagrożeniami czyhającymi w Sieci.

yoggie_pico_arch_diag.jpgCo ważne, ów sprzętowy firewall jest naprawdę niewielki (podłączamy go do portu USB) i przypomina pendrive’a. Jego “sercem” jest procesor Intel Pentium 520 MHz pracujący pod kontrolą Linuksa.

Nowość dostępna jest w dwóch wersjach – Pico Personal i Pico Pro. Pierwszą wyceniono na 179 USD, natomiast za drugą trzeba zapłacić 199 USD (obsługuje dodatkowo VPN). Obie trafią na rynek 10 czerwca.

Źródło: http://www.pcworld.pl/news/112072.html / http://www.linuxdevices.com/news/NS5094510735.html

Więcej:firewall