Pomoc w blogowaniu

Mamy kilka rozwiązań, albo kogoś zatrudnić ;) lub też skorzystać z np. Zemanty. Jest to dodatek do Firefoksa, który ma ułatwić blogowanie. Podczas pisania wpisu znajduje wpisy i zdjęcia dotyczące naszego wpisu. Jak na razie wyżej wymieniony Firefox jest jedyną obsługiwaną przeglądarką, w przyszłości obsługiwane będą pozostałe przeglądarki.

Po instalacji pluginu i restarcie mamy już nowe środowisko “sugerujące”. Po zalogowaniu się na Bloga i przejścia do tworzenia wpisu po prawej pojawia się nowy moduł Zemanty. Treści sugerowane przez Zementa pochodzą z około 300 “top media sources” i blogów. Obrazki, które są nam proponowane pochodzą z serwisów takich jak Flickr czy Fotolia itp. Co najważniejsze sugerowane treści są na licencji Creative Commons dlatego też nie musimy się obawiać o to, że wpadniemy w jakiś problemy przez używanie tego rozwiązania.

test

Zemanta Blogger integration from zemanta on Vimeo.

Żeby nie było różowo, obsługiwany język póki co jest tylko jeden – angielski. W treści oczywiście to przeszkadza. Jednak może nam się przydać system sugerowania zdjęć i obrazków.

Aby Zemanta zechciała nam łaskawie zacząć podpowiadać musimy napisać tekst z co najmniej 300 znakami, co stanowi pewnego rodzaju motywację przed nie pisaniem zbyt krótkich wpisów ;)

Szerzej o Zemancie możecie poczytać blogu antyweb.pl oraz ravsite.