Nowy mini laptop Asus Eee PC 900

Coś, o czym do tej pory wspominano mniej oficjalnie, wreszcie ujrzało światło dzienne. Asustek przedstawił komputer przenośny rodziny Eee PC, w którym poprawiono jedną z największych “usterek” pierwszego pokolenia tych urządzeń… niewielki ekran. O ile maszyny pierwszej generacji korzystały z wyświetlaczy 7-calowych, nowe są o niemal 2 cale większe.

Komputery Eee PC 900, tak nazywana jest nowa seria, pojawiły się na niemieckich targach CeBIT. Ciekawe, że mimo powiększenia ekranu do 8,9 cali, same niezbyt powiększyły swe gabaryty.

Laptopy powinny poradzić sobie z obsługą rozdzielczości do 1024 na 600 pikseli (dotychczas było to 800 na 480 pikseli). Modele te zaoferują większe panele dotykowe, a ich baterie będą zapewniać działanie sprzętu przez 2,5-3 godziny.

Pamięć RAM nowej maszyny to 1 GB, a pamięć masowa, nadal realizowana za pomocą układów flash, to nawet 12 GB (do tej pory maksymalna pojemność sięgała 8 GB). O ile nie przedstawiono informacji na temat procesora, podejrzewać można przynajmniej, że może być to układ Intel Atom, który zastąpi chipy rodziny Celeron, stosowane do tej pory.

Parametry techniczne z poprzednimi wersjami możemy porównać tutaj.

A szczegółowe zdjęcia nowego modelu tutaj.

Szczegółowa recenzja.

Na podstawie źródła http://pclab.pl.