Czas Ubuntu nadchodzi

Czara goryczy się przelała ;) Ostatnia próba instalacji SP3 na moim XP Pro PL SP2 skończyła się totalnym fiaskiem i położeniem całego systemu, który ledwo odzyskałem. To zdarzenie spowodowało iż nabrałem ochoty na czystą instalację od nowa XP wraz z dodatkami i sterownikami. Bój rozgrywa się na moim laptopie Lenovo T61. Zacząłem od tworzenia bazy plików. Najpierw SP3 czyli 400MB. Wchodzę na stronę Lenovo … 15 minut później mam listę około 20 aplikacji / sterowników o łącznej wadze 600MB do ściągnięcia (sick!).

Jak sobie pomyślałem ile to wszystko potrwa zanim tego nie zainstaluje i po konfiguruje + oczywiście z 10 restartów w międzyczasie w celu przemielenia plików systemowych postanowiłem dać sobie spokój.

Jako, że od dnia premiery Ubuntu 8.04LTS gości on na moim PC (przedtem 7.10), postanowiłem postawić go również na moim laptopie. Najdłużej trwał proces zmiany wielkości partycji (około 40minut na dysku 120GB Hitachi), sama instalacja około 20 minut.

Pierwsze uruchomienie i wszystko działa :) No oczywiście ze standardowego sprzętu. Na konfiguracji BT i czytnika linii papilarnych muszę spędzić trochę czasu.

Mam prośbę do Was bo nadal nie mogę skompletować jednego, kluczowego dla mnie programu, który nie chodzi pod WINE. Chodzi o MPEG4 Modifier, który służy mi do obrabianie filmów divx dla mojego stacjonarnego odtwarzacza, który musi mieć rozpakowany Bitstream. Resztę aplikacji mam w postaci linuxowych zamienników lub chodzące pod emulatorem WINE (jak Adobe Photoshop CS2 PL). Pewnie jest jakiś odpowiednik tej aplikacji o podobnej funkcjonalności. Liczę na Waszą pomoc :) No i znalazłem na oficjalnym forum ubuntu :) Komenda sudo apt-get install avidemux i już mamy program :)

Więcej:linuxubuntu