Biegaj skuteczniej i patrz, jak biegasz – SportBand Nike+

Trener na twoim nadgarstku

Dzięki nowości Nike+ SportBand teraz nie tylko usłyszysz, ale i zobaczysz, jak biegasz. W maju będziecie mogli kupić ten unikalny produkt w pierwszych 4 sklepach w Polsce: w Warszawie: Złote Tarasy (Perfect sport, ul. Złota 59), C.H. Arkadia (Perfect Sport, ul.Jana Pawła II 82), CH Targówek (Mars Sport, ul. Głębocka 15) oraz w Poznaniu w Starym Browarze (Active, ul. Półwiejska 42, lok. 415).  Niedługo potem produkt ten dostępny będzie już w szerokiej dystrybucji. Cena zestawu to 239 złotych.

Nike+ SportBand: Zobacz, jak biegasz

Tego lata będziecie świadkami kolejnej ewolucji Nike+. Poznacie nowy sposób korzystania z tego systemu przez biegaczy oraz nową drogę dołączania do społeczności Nike+. Oprócz metody “Posłuchaj, jak biegniesz”, po wprowadzeniu Nike+ SportBand skorzystacie z metody “Zobacz, jak biegniesz”.

Opaska Nike+ SportBand, podobnie jak zestaw Nike+ iPod Sport Kit (który przesyła informacje z butów do iPoda nano), również monitoruje każdy krok biegacza. Jednak dzięki wprowadzonym innowacjom czas biegu, jego tempo, przebyty dystans i ilość spalonych kalorii można sprawdzić jednym rzutem oka na nadgarstek.

Po treningu zalogujcie się na stronie nikeplus.com i prześlijcie dane z biegu – w ten prosty sposób będziecie mogli śledzić swoje postępy w świecie Nike+.

Nike+ SportBand trafi do sprzedaży w wybranych sklepach już w kwietniu br., a od lipca dostępny będzie w szerokiej dystrybucji w sklepach w całym kraju. Będzie najłatwiejszym dostępnym sposobem włączenia się do społeczności Nike+.

Wystarczy zawiązać sznurówki butów kompatybilnych z systemem Nike+, nacisnąć przycisk „start” na opasce Nike+ SportBand i ruszyć w drogę.

Technologia Nike+ SportBand daleko wykracza poza zwykłe podawanie godziny. Opaska odbiera dane z sensora umieszczonego w butach z kolekcji Nike+. Informacje o biegu są zapisywane i wyświetlane na monitorze. Część opaski wyposażono w końcówkę USB, tak więc całe urządzenie można podłączyć do komputera, bezpośrednio po zakończeniu tereningu.

Nike+ SportBand zapisuje dynamiczne statystyki, obejmujące tempo waszego biegu, przebyty dystans, czas aktywności (funkcja chrono), czy ilość spalonych kalorii, i natychmiast udostępnia je biegaczowi. Mając te informacje pod ręką, będziecie mogli oceniać swoje wyniki na bieżąco i motywować się do jeszcze większego wysiłku.

Nike+ SportBand pozwala korzystać z zalet systemu Nike+ bez iPoda nano i słuchawek. Jeśli w czasie zawodów lubicie skupić się tylko na Waszym biegu lub jeśli w trakcie treningów chcecie porozmawiać z przyjaciółmi lub po prostu nie lubicie biegać z muzyką – to ta odsłona systemu Nike+ jest właśnie dla Was. “Zobacz, jak biegniesz”!

Wciśnij przycisk i patrz, jak biegasz coraz lepiej

Nike+ Sport Band jest urządzeniem prostym i nieabsorbującym, abyście nie musieli rozpraszać się w czasie biegu. Całe sterowanie w Nike+ SportBand załatwiają dwa przyciski: Po naciśnięciu i przytrzymaniu przycisku start/stop na wyświetlaczu, rozpoczyna się trening. Krótkie naciśnięcia tego przycisku wstrzymują i wznawiają sesję treningową. Wciśnięcie i przytrzymanie przycisku kończy trening i umożliwia szybkie zapoznanie się z informacjami o obecnym biegu. Z boku wyświetlacza znajduje się drugi przycisk, służący do wyświetlania w trakcie treningu informacji o dystansie przebytym przez biegacza, o tempie jego biegu, czasie, jaki upłynął i o ilości spalonych kalorii.

Wszystkie dane treningowe są zapisywane w pamięci USB. Biegacz może przesłać te informacje na stronę nikeplus.com, aby na niej śledzić swoje postępy, wyznaczać sobie cele i uczestniczyć w życiu społeczności Nike+.

Więcej informacji na:

http://www.sciezkibiegowe.pl

http://www.apple.com/ipod/nike/

http://nikeplus.nike.com/nikeplus/