Domena gmail.pl i historia “jak się prawie udało”

Autor: MasterofPoland – Postanowiłem przedstawić Wam wyrafinowaną, grę prowadzoną od początku przez właścicielkę domeny Gmail.pl , w którą wrobiły się także media, atakujące nieraz firmę Google. Przeprowadziłem w tym celu małe dochodzenie. Najpierw wpadł mi w ręce artykuł w Dzienniku Internautów: http://di.com.pl/news/15793,0,3,Gmailpl_-_…ska_domene.html

Oto co powiedziała p. Krawczyk :

Nikt z nas na nią nie polował, trafiliśmy przypadkiem. Szukalismy dobrego adresu dla naszej działalności. Nikt z grupy (młodych artystów i literatów – przyp. red.) nie liczył na to, że gmail.pl będzie wolne, więc zaplanowaliśmy, że poszukamy czegoś blisko, np. Klub….MAIL. Sprawdzaliśmy po kolei domeny typu ?mail, bo Klub brzmiało nieco staroświecko. Kiedy się okazało że gmail.pl jest wolna ucieszyliśmy się (kmail.pl także w końcu kupilismy).

Wniosek: Grupa Młodych (…) “Literatów” , doskonale wiedziała, co to jest GMAIL.

Teraz weźmy się za drugą domenę – kmail.pl. Okazuje się, że adres nigdy nie należał do “klubu literatów” – był używany dla firmy o nazwie Horizon Concept, identycznej jak nazwa uzytkownika sprzedającego aktualnie na allegro domenę gmail.pl : Oto link do archiwum: http://web.archive.org/web/20070523232756/…//www.kmail.pl/

Dalsza częśc wypowiedzi:

Po kilku dniach ktoś ze znajomych zaczął nas straszyć, że jak Google dowie się o naszej www, to trafimy do sądu, obciążą nas gigantycznymi odszkodowaniami itp. Przestudiowaliśmy przypadek microsoft.pl i dopadł nas blady strach. A raczej chyba mnie, bo domena jest wykupiona na mnie. Postanowiliśmy, że sprzedamy adres komuś kogo stać na proces z Google, a zarobione pieniądze przeznaczymy na dobry serwer dla kmail.pl.

Poza powyższymi , pomysł z wciskaniem TM na aukcji nie jest niczym nowym.

A tutaj trzecia częśc. :

Aukcję nam jednak usunięto (nie była wystawiana z konta, do którego był na stronie link). Adres był w tym czasie przekierowany na zaprzyjaźnioną stronę Giełdy Komputerowej, bo tam był licznik odwiedzin, który mogliśmy kontrolować.

Myślicie, że p. Krawczyk nie potrafiłaby zamontować licznika na stronę i potrzebowałą do tego giełdy komputerowej? laugh.gif O nie, jest zupełnie inaczej.

Prawdę demaskuje skopiowany opis aukcji domeny gmail.pl , ok. 15 listopada 2006, zanim została usunięta, (http://www.strajk.pl/kup-pan-gmail/aktualnoci/ :

Obecnie adres został przekierowany na stronę mojej firmy czyli Łódzkiej Giełdy Komputerowej,
gdzie dodałam informacje, dla osób, które pod tym adresem szukały swojej poczty.
Nim przekierowałam gmail na stronę mojej firmy mimo agresywnej reklamy i tysięcy rozdanych ulotek, oraz wielkiego bannera w centrum miasta z adresem – na moją stronę wchodziło średnio 17 osób dziennie!
PageRank mojej strony komputerowa.pl wynosi 2 !!! Jednak mimo to mięsięcznie odwiedzało mnie nie więcej niż 550 osób. Teraz w pół dnia mam tyle odwiedzin! Od początku listopada weszło już: 14.168 osób !!!

A teraz spójrzcie, jaki numer telefonu znajdziecie na tej stronie:
http://maszynyrolnicze.ag-bag.pl/index.php…t=102&typ=1

A jaki znajdziecie na stronie z aukcją:

Masz pytania? Zadzwoń: 0 888 59 59 58 (godz. 17.00-23.00) lub napisz: [email protected]

Numery są identyczne.

Tak więc Izabela Krawczyk nie jest “poetą”.

Jest biznesmenem , właścicielem firm: Łódzka Giełda Komputerowa (dawny adres – komputerowa.pl ) oraz Horizon Concept.
Zarejestrowała domenę gmail.pl , aby zwiększyc ruch na swojej stronie i potem po prostu odsprzedać.

Gdy dalsze przekierowanie na giełdę komputerową , było zbyt ryzykowne, a aukcja została usunięta , wymyśliła sobie “Grupę Młodych Artystów i Literatów” , aby mieć jakies wytłumaczenie w sądzie.

Oczywiscie mistyfikacja z “grupą literatów” także nie udała się, bo jak twerdzi własciciel “Fabryki spamu” :

Grupa ludzi, choć niewykluczone, że stoi za tym tylko jeden spamer, postawiła kilka miesięcy temu serwis Grupa Młodych Artystów i Literatów gdzie znajdowały się treści pseudo-literackie, co do których zachodzi przypuszczenie, że były generowane automatycznie.

Tak więc gratuluję “sprytu” i jednoczesnie arogancji (zajrzyjcie tu http://www.di.pl/index.php?showtopic=18279 , jak odnosi się właścicielka do forumowiczy na Di.pl ).

Niestety nawet najlepsza intryga kiedyś wyjdzie na jaw.

Więcej na:

Więcej:gmail