Windows 7 build 7068

Po wielu przygodach z 7057 przyszedł czas na nowy build. W mojej ocenie 7057 był najgorszym buildem jaki testowałem. Wolniej działał i często się zawieszał. A jak jest z 7068? Na początek czekała mnie niemiła niespodzianka. Norton Internet Security 2009 uniemożliwiał ładowanie się systemu i musiałem go w trybie awaryjnym usuwać. Są też wtórne niekompatybilności ze sprzętem. W najnowszej wersji W7 przestał działać czytnik linii papilarnych w moim laptopie :( Zarówno w 7057 jak i 7068 mam nadal problemy z odtwarzaniem filmów za pomocą np. BestPlayera – wyłącza się Aero a sam odtwarzacz uruchamia się z 1 minutę.
windows_7_7068

Sytuacja z czytnikiem linii papilarnych wyjaśniła się dość szybko … dzięki Action Center. Okazało się, że UPEK przygotował już specjalne paczki dla Windows 7. Możemy teraz zdecydować jak głęboką chcemy mieć integrację z systemem i za ile zadań ma odpowiadać czytnik. Mamy więc już zarządzanie bankiem haseł itd. Zobaczymy jak to będzie wyglądać w praktyce … i niestety u mnie nie działa. Przy próbie zarządzania wyskakuje błąd. Myślałem, że to może kwestia zachowanych wcześniej ustawień i skanów palców, więc usunąłem profile … no i teraz nie dość, że nie działa to nie mam możliwości logowania się na swoje “stare” dane ;) No trudno.

uuu

Co się dzieje? Z builda na build system powinien być co raz bardziej dopracowany a nie odwrotnie. Do tej pory 7022 chodził u mnie jak rakieta. 7048 miał już więcej efektów ale i tak chodził o wiele szybciej i co najważniejsze stabilniej niż 7057. Zobaczymy jak będzie z 7068 w dłuższym okresie czasu. Martwi mnie ta niekompatybilność sprzętowa i programowa, która nie występowała w poprzednich wersjach. Mam nadzieję, że nie jest to jeszcze kompilacja która uzyska status RC w przyszłym miesiącu i do tego czasu zostanie poprawiony i wydany nowy build, który przyjmie oznaczenie RC.

Jednak mój hurraoptymizm z czasów testów pierwszych buildów uległ znacznemu ochłodzeniu. Obecnie to dla mnie dobraVISTA.