Netbooki w szkołach

Kuratorium Oświaty w Katowicach jako pierwsze w Polsce wyposażyło uczniów w elektroniczne podręczniki. Opatrzone odpowiednim oprogramowaniem urządzenia elektroniczne na najbliższe trzy lata zastąpią trzecioklasistom tradycyjne podręczniki. Tematem premierowej prezentacji była Polska i jej sąsiedzi. Prowadząca lekcję Elżbieta Bryl zwróciła uwagę na fakt, że w tym systemie uczeń może także zadawać nauczycielowi pytania poprzez pocztę elektroniczną: – W podobny sposób otrzymuje informację o popełnionych błędach.
netbooki5

W komputerze poza podręcznikami zainstalowano także gry edukacyjne. Przedstawiciele wydawnictw uczestniczących w projekcie wyrażali zadowolenie, że ta interesująca – od lat istniejąca na rynku jako pewien margines – oferta edukacyjna doczekała się w końcu właściwego wykorzystana. Na przykład języka angielskiego katowiccy uczniowie uczyć się będą z pomocą bohaterów bajek Walta Disneya. W komputerach zainstalować można pomoce naukowe takie jak: tablice, atlasy, słowniki czy encyklopedie.

intel-powered-convertible-classmate-pc-technical-specifications_1239175994767

Dzieci otrzymały dostarczone przez Intela netbooki Classmate PC w wersji clamshell, odporne na zalanie, wstrząsy i upadki. Prawdopodobnie we wrześniu programem finansowanym przez Kuratorium Oświaty w Katowicach i Wojewodę Śląskiego objętych zostanie kolejnych sześć szkół na Śląsku.

Projekt wart wyróżnienia i co najważniejsze naśladownictwa w innych województwach :)

Źródło: dobreprogramy.pl