Samsung N140 i Windows 7

Testy netbooka Samsung N140 trwają, ale postanowiłem trochę poeksperymentować z Windows 7. Jako bazę posłużyła mi wersja Windows 7 Enterprise której trial 90 dni jest dostępny dla każdego na stronie technet.microsoft.com. Ponieważ to wersja wyłącznie angielska polecam również spolszczenie dostępne pod adresem download.windowsupdate.com. Dlaczego w ogóle testuję w7 na tym netbooku? Ponieważ zgodnie z informacją producenta widzę, że będzie oferowany w dwóch wersjach z XP i W7 do wyboru, więc postanowiłem Wam ułatwić ten wybór :) Póki co miałem drobne problemy, ponieważ do mojego zestawu nie były dołączone sterowniki pod ten system.
d359c7e743

samsungn140windows7

Jednak po samej instalacji systemu, jedynym nierozpoznanym modułem było wifi, wystarczyło włożyć płytkę i z poziomu menadżera urządzeń wymusić aktualizację sterownika.

Chciałem to zrobić przez autostart dołączonej płyty, niestety nie działa to menu pod Windows 7.

Po tej aktualizacji sprzęt funkcjonował już w 100%.

Pozostała kwestia dodatkowych aplikacji Samsunga. Tutaj kolejny problem ponieważ menu płyty nie działa a foldery na płycie są oznaczone liczbowocyfrowo więc nijak nie można tego rozszyfrować. Na całe szczęście mamy stronę producenta samsung.com/pl/support/. Ponieważ Windows 7 nie rozpoznał klawiszy funkcyjnych i nijak się nie dało zmieniać poziomu podświetlania ekranu ściągnąłem jedynie NP-N140 Magic Keyboard (ver.7.0.3.5) i NP-N140 Easy Display Manager (ver.3.0.1.0) i już wszystko trybiło :)

Pamiętajcie, że opisuję tu domowe sposoby na instalacje W7 podczas gdy producent w dniu premiery udostępni już wszystko przygotowane.

Oprogramowania do sterowania baterią nie wgrywałem, ponieważ Windows 7 już sam z siebie dysponuje odpowiednimi narzędziami.

Jak można to podsumować? Windows 7 to jest to. Zdecydowanie lepiej się pracuje niż na XP. Czas pracy na baterii jest mnie więcej taki sam (o możliwościach akumulatora napiszę w kolejnym wpisie :))