Recenzja i test netbook Samsung N140 – część III – Podsumowanie

Te podsumowanie mógłbym zacząć zdaniem “Nie chcę odsyłać testowanego egzemplarza” ;) Bo pomimo, że chciałbym być bardziej obiektywny to jednak jest to netbook praktycznie idealny. Owszem ma kilka wad, o których piszę niżej jednak suma sumarum jest wart swojej ceny w 100%.
kamera

Podsumowując z cyklu wpisów o netbooku Samsung N140 w sieci moich blogów pojawiły się następujące wpisy i artykuły:

Cieszę się, że netbook będzie u mnie gościł przez jeszcze 3 tygodnie :) Od tygodnia czasu netbook służy jako mój główny sprzęt do pracy (jestem na wyjeździe a zapomniałem wziąć ładowarki do MBA ;)) więc wiem już o nim dosłownie wszystko. Oczywiście na co dzień główną i niepodważalną zaletą są właśnie czasy pracy bez ładowania. Netbook bez kabla starcza mi na cały dzień roboczy pracy w terenie i na miejscu a i wieczorem sobie jakiś film zdążę jeszcze obejrzeć. Jako porównanie mam swojego “starego” MSI Wind (o MBA nie piszę bo to inna waga cenowa). Samsung to jednak j a k o ś ć i MSI się po prostu nie umywa do netbooków tej firmy. Żałuję teraz, że wtedy nie kupiłem ówczesny model Samsunga NC10 a “przyoszczędziłem” i kupiłem tańszego MSI Wind U100.

A na koniec moja subiektywna ocena plusów i minusów ww netbooka. Powiem szczerze, minusów szukałem “na siłę” bo na prawdę trudno jest znaleźć coś konkretnego. Netbook wiadomo ma długo pracować na baterii i to jest to. Jeśli zapowiadana cena się utrzyma czy nawet i spadnie szykuje nam się murowany hit sezonu, który będzie zagrożeniem dla zdecydowanego lidera jakim jest póki co Asus Eee.

PLUSY
+ wydajność zasilania, do 14h bez ładowania
+ idealnie cichy
+ bardzo wysoka jakość wykonania i spasowania elementów
+ łatwy dostęp do banku pamięci
+ wysoka jasność wyświetlacza
+ bardzo mały zasilacz
+ etui w komplecie
+ ciekawe i praktyczne oprogramowanie

MINUSY
– tylko 1GB pamięci w standardzie
– utrudniony dostęp do dysku twardego
– wierzchnia klapa wykonana z lakierowanej powierzchni, zbiera palce
– póki co tylko XP, Windows 7 od 22 października
– klapa na magnes, trzeba odpowiednio trzymać przy przenoszeniu
– lekko wystający akumulator, co może być i zaletą bo łatwiej jest przenosić netbooka w ręce, pewny chwyt
– kiepski antywrius w komplecie (McAfee)

Ocena końcowa 5.5/6