Lenovo IdeaPad U350 prawie jak Netbook prawie jak Macbook Air

Lenovo IdeaPad U350 prawie jak netbook prawie jak Macbook Air – tak jednym zdaniem można by podsumować tego laptopa. Za około 2500 dostajemy coś większego niż netbook (13,3 cala ekran) ale nadal bardzo cienkiego ale gorszego wydajnościowo od zwykłego laptopa (procesor 1 rdzeniowy) i bez napędu ale waga pozostaje nadal netbookowa czy macbookoairowa bo wynosi jedynie 1.6kg. Matryca jest oczywiście podświetlana diodami LED. Dużo tych “ale” bowiem ww sprzęt trudno jednoznacznie zaklasyfikować do którejś z powszechnie dostępnych grup sprzętowych.
Zrzut ekranu 2009-09-25 (godz. 16.20.41)

W sumie dzisiaj przeszedłbym koło tego modelu bez zatrzymania … ale … jednak zwraca on na siebie uwagę. Czym? Jest skonstruowany z ciekawych materiałów, niespotykanych w innych laptopach. Oczywiście jest to plastik ale ma kilka niespotykanych faktur. Spód laptopa to czarno-szary plastik o dziwnym miłym dotyku (jest jakby “miększy” w dotyku od tego spotykanego w reszcie laptopów). Wierzchnią klapę pokrywają ciekawe wzory, a sam środek (łącznie z touchpadem) jest lekko chropowaty z ciekawą fakturą.

lenovo-ideapad-u350

Tylu wrażeń organoleptycznych nie dostarcza żaden inny laptop. Byłem na prawdę szczerze zdumiony inwencją twórczą zespołu Lenovo. Gdyby w tej cenie, lub ciut drożej był już model z 2 rdzeniami byłby to prawie idealny mniejszy laptop.

Do pełni szczęścia brakuje super wydajnej baterii, ta w komplecie pozwala w teorii do 5h pracy online. Niestety nie mam zestawu testowego to nie mogę Wam tego potwierdzić.

Gdyby za te 2500 (w MM kosztuje już niestety około 2900zł) dawaliby by w komplecie 2 rdzenie i 6 komorową baterię mooocno bym się zastanowił czy by sobie takiego cudeńka nie sprawić … eee … w prezencie dla swojej narzeczonej oczywiście ;)