IBM vs. Google

Jak podaje dobreprogramy.pl władze IBM postanowiły uruchomić usługę LotusLive. Jej zaletami są, zgodnie z zapowiedziami twórców, funkcjonalność oraz niskie koszty.
Zrzut ekranu 2009-10-05 (godz. 18.26.50)

LotusLive iNotes (tak brzmi bowiem pełna nazwa usługi obejmującej obsługę poczty) ma zapewnić swoim użytkownikom stały i szybki dostęp do prostej w obsłudze poczty elektronicznej. Usługa ta obsługuje protokoły POP3, IMAP4 oraz uwierzytelnianie poprzez SMTP. Ponadto, wraz z wykupieniem abonamentu IBM oferuje filtr antyspamowy, oprogramowanie antywirusowe czy możliwość szyfrowania poprzez SSL.

Oferta przygotowana przez IBM jest również tańsza od konkurencyjnej: jej koszt to jedynie 36 dolarów rocznie za jednego użytkownika (Google jest w tym względzie aż o 14 dolarów droższe). Warto zaznaczyć, że to właśnie cena może się okazać kluczowa w ciężkich czasach kryzysu ekonomicznego. Dodatkowo, dochodzi jeszcze dobra reputacja firmy IBM w środowiskach korporacyjnych. Wygląda więc na to, że LotusLive stanowić może dość silną konkurencję dla analogicznej oferty firmy Google.