Bezprzewodowe karty SD

[ź] pl.engadget.com

Zrzut ekranu 2009-10-12 (godz. 17.13.34)Bezprzewodowe karty SD Eye-Fi były już od pewnego czasu dostępne w USA, ale dopiero teraz trafią na stary kontynent. Jak nietrudno się domyślić, nośniki te nie wymagają fizycznego kontaktu z komputerem — wystarczy, że znajdą się w zasięgu sieci Wi-Fi, aby przesłać dane na dysk twardy lub wprost do sieci.

Karty, w zależności od wersji, będą kosztować od £49,99 do £119 (230 zł – 550 zł). Podstawowa wersja Eye-Fi Home Video umożliwia przekazywanie zdjęć i filmów do komputera za pośrednictwem routera. Bardziej zaawansowany model Eye-Fi Share Video pozwala wrzucać pliki wprost do sieci, a najdroższa opcja Pro daje możliwość bezpośredniej łączności z komputerem (bez routera) i kopiowanie plików RAW. Premiera 19 października w Wielkiej Brytanii. Domyślamy się, że wkrótce karty trafią też do naszych detalistów.

Jestem ciekaw jak karty będą sprawdzać się w praktyce ale widzę już dla nich idealne zastosowanie :) W końcu aparaty cyfrowe będą miały możliwość synchronizacji danych przez WiFi. Owszem niektóre modele już mają to wbudowane ale tym sposobem taką funkcjonalność zyska każdy model, który ma slot kart SD.