Tablet prawie idealny za 530$ – Asus Eee PC T91MT

imgp0187-large

Ostatnio na mobilmaniaku przeczytałem bardzo ciekawą zapowiedź tabletu Asus Eee PC T91MT. Pojawiły się już pierwsze recenzje od osób które go już faktycznie mają. Zapowiada się ciekawy i co ważne tani tablet.

  • Komputer jest naprawdę mały i niezwykle lekki, szczególnie jak na netbooka z 8.9-calowym ekranem. T91MT jest też bardzo ładny (choć to wysoce subiektywna ocena) – dzięki połączeniu białego i czarnego koloru prezentuje się elegancko.
  • Czarne obramowanie wokół matrycy jest magnesem na odciski palców, ale biała część obudowy dobrze ukrywa wszelkie zabrudzenia i zarysowania. Na ekranie nie widać odcisków palców, chyba że natężenie światła otoczenia jest większe, niż jasność ekranu.
  • Matryca nie jest ani w pełni matowa, ani błyszcząca – typowa dla tabletów PC i urządzeń z dotykowym ekranem, jak np. GPS. Ekran jest wrażliwy na dotyk i nawet delikatne ruchy wyzwalają jego reakcję. Jasność ekranu jest typowa dla netbooków Asusa.
  • Zawias łączący ekran z resztą obudowy jest solidny – podczas rotacji płynnie się przemieszcza. Obracanie może jednak stanowić problem dla użytkowników, którzy nie mieli do czynienia z tabletami.
  • Dysk SSD o pojemności 32 GB nie rozczarowuje, jest jednak nieco wolniejszy, niż ten 16-gigowy ze standardowego modelu T91. Windows 7 działa żwawo.
  • Atom Z520 ma sporo mocy – filmiki na YouTube w jakości SD i HQ działały płynnie, nawet bez przełączania komputera w tryb Super Performance.

Przyznacie, że filmik poniżej robi wrażenie :)

Więcej:asustablet