Tablet idealny … może już za niedługo :)

Zrzut ekranu 2009-11-18 (godz. 17.24.58)

Czym jest / będzie tablet idealny? Będzie to taki tablet z wsparciem dla szerokiej gamy bodźców jakimi będziemy wprowadzać dane. W 99,99999% obecnie produkowane tablety albo nie wspierają multi gestów albo robią to na bardzo prostym poziomie. O obsłudze znanej z iPhone możemy sobie jeszcze pomarzyć … a może już nie :) Ostatni raz, kiedy widzieliśmy wyświetlacz dotykowy Stantum, byliśmy pod ogromnym wrażeniem firmware’u PMatrix — minęło 10 miesięcy i firma powraca ze Slate PC, który wykorzystuje opisywane wówczas przez nas pomysły. Urządzenie oparte na platformie Dell Mini 10 wyposażone jest w 10,1-calowy wyświetlacz dotykowy i nową, kompaktową obudowę. Nie jest to jednak zwykły wyświetlacz. Jak pisaliśmy wcześniej:

… możliwe jest rozpoznawanie praktycznie nieskończonej ilości bodźców dotykowych jednocześnie, niezależnie od sposobu podawania bodźca [palec, rysik czy zwykły pędzel]. Umożliwia on też dokładniejsze rozpoznanie siły nacisku.

Poczytajcie resztę na engadget.com. Jestem ciekaw czy i kiedy przyjmie się ten wyświetlacz w szerszej grupie netbooków i dedykowanych tabletów. Nie ukrywajmy też, że taki laptop pokaże co potrafi dopiero z odpowiednio zgranym oprogramowaniem i systemem.