Nettop Shuttle XS35 – MiniPC idealny

Jak poczytacie moje poprzednie wpisy o poszukiwaniu nettopa idealnego do dowiecie się, że takiego nie ma … chyba że weźmiemy na tapetę Nettop Shuttle XS35. Tak, tak to chyba w końcu jest ideał. Zanim przejdę do specyfikacji szczegółowej dam Wam 3 punkty na potwierdzenie mojej tezy: 1. Mamy 2 rdzeniowego Atoma D510 2. Mamy ION 2 3. NIE MAMY chłodzenia aktywnego tylko pasywnego :)

Reklama

We wnętrzu tego niezwykle cienkiego urządzenia (Shuttle XS35 ma zaledwie 33mm grubości) znajdziemy rzadko spotykany do tej pory, dwurdzeniowy procesor Intel Atom D510 (1M Cache, 1.66 GHz). Układ ten wykonany został w 45nm technologii i charakteryzuje się dość niskim poziomem TDP, który maksymalnie wynosi 14W.

Komputer ten posiada również dedykowany układ graficzny NVIDIA GT218 oparty na chipsecie Intel NM10, który zapewni wysoką wydajność i strumieniowe odtwarzanie wideo 1080p. Oprócz tego, we wnętrzu Shuttle XS35 znajdziemy nagrywarkę DVD, dysk twardy Serial ATA, złącze HDMI, 5 portów USB 2.0, czytnik kart pamięci oraz wyjście VGA.

BIORĘ w ciemno :) Nie wiem jak Wy ale ja tego właśnie szukałem. Teraz tylko czekać na II kwartał (czyli optymistycznie za miesiąc) 2010 i modlić się o rozsądną cenę. Mam nadzieję, że będzie <2k zł. Więcej szczegółów na temat XS35 mamy poznać w trakcie targów CeBIT 2010, które rozpoczną się 2 marca.

[ź] mobimaniak.pl