Nettop Shuttle XS35 – MiniPC idealny

Jak poczytacie moje poprzednie wpisy o poszukiwaniu nettopa idealnego do dowiecie się, że takiego nie ma … chyba że weźmiemy na tapetę Nettop Shuttle XS35. Tak, tak to chyba w końcu jest ideał. Zanim przejdę do specyfikacji szczegółowej dam Wam 3 punkty na potwierdzenie mojej tezy: 1. Mamy 2 rdzeniowego Atoma D510 2. Mamy ION 2 3. NIE MAMY chłodzenia aktywnego tylko pasywnego :)

We wnętrzu tego niezwykle cienkiego urządzenia (Shuttle XS35 ma zaledwie 33mm grubości) znajdziemy rzadko spotykany do tej pory, dwurdzeniowy procesor Intel Atom D510 (1M Cache, 1.66 GHz). Układ ten wykonany został w 45nm technologii i charakteryzuje się dość niskim poziomem TDP, który maksymalnie wynosi 14W.

Komputer ten posiada również dedykowany układ graficzny NVIDIA GT218 oparty na chipsecie Intel NM10, który zapewni wysoką wydajność i strumieniowe odtwarzanie wideo 1080p. Oprócz tego, we wnętrzu Shuttle XS35 znajdziemy nagrywarkę DVD, dysk twardy Serial ATA, złącze HDMI, 5 portów USB 2.0, czytnik kart pamięci oraz wyjście VGA.

BIORĘ w ciemno :) Nie wiem jak Wy ale ja tego właśnie szukałem. Teraz tylko czekać na II kwartał (czyli optymistycznie za miesiąc) 2010 i modlić się o rozsądną cenę. Mam nadzieję, że będzie <2k zł. Więcej szczegółów na temat XS35 mamy poznać w trakcie targów CeBIT 2010, które rozpoczną się 2 marca.

[ź] mobimaniak.pl