Integracja IntenseDebate

Dzisiaj po raz drugi postanowiłem podejść do tematu integracji systemu komentarzy IntenseDebate do bloga.  Dlaczego po raz drugi? Wtyczka jest bardzo wybredna i do poprawnej integracji wymaga dobrze napisanej skórki, inaczej miesza na blogu komentarze i przypisuje je do złych wpisów (stąd zmiana skórki na iTomek.pl). A dlaczego właśnie ID a nie konkurencyjny Disqus? Po pierwsze ze ID przemawia … WordPress. IntenseDebate powstała właśnie dzięki autorom WordPressa więc integracja z WP jest idealna, z Disqus miałem problemy (z trackbackami i akceptacją wpisów trafiających do moderacji) ale szalę goryczy przelało totalne olewanie przez support i ewidentne ściemnianie “żeocomichodzi”.

Dzięki ID również i komentujący mogą na stałe zaistnieć na tym blogu (i wszystkich innych zintegrowanych z ID) dzięki zakładanym profilom w IntenseDebate.

Inna kwestia to integracja IntenseDebate z socialmediami. Mamy i Facebook i Twittera czy nawet Buzz :) To też pierwszy etap zmian na blogu, już wkrótce dojdzie kilku nowych autorów do redakcji i stworzymy myślę fajny zespół, piszący ciekawie o IT.