Radyjko.net – Serwer shoutcast za darmo ?

Jesteś fanem muzyki ? Myślisz, że dasz radę za sterami radia internetowego, a brak Ci funduszy na serwer, obsługę i wszystkie związane z tym szczegóły ? Być może Radyjko.net jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem !

Czy jest tak rzeczywiście, postaram się w skrócie przedstawić Wam ten (szalony) projekt.

Cóż ciekawego oferuje Radyjko.net ?

Jak zapewniają twórcy projektu, po krótkiej rejestracji zajmującej dosłownie kilka sekund, otrzymujemy pełen dostęp do własnego serwera Shoutcast. Faktycznie, rejestracja to kwestia wypełnienie 4 pól formularza.

W pakiecie.

  • 49 słuchaczy (max)
  • Jakość (bitrate) sygnału 64kbit
  • Bezpłatna pomoc techniczna na forum
  • Panel do zarządzania radiem

Oczywiście istnieje opcja wykupienia konta premium i uzyskanie możliwości wpuszczenia na parkiet 999 słuchaczy :O

Czyż to nie piękne ?

Nie do końca …Przy rejestracji, po wypełnieniu wszystkich potrzebnych pól i kliknięciu w “Załóż konto”, otrzymujemy komunikat, żeby sprawdzić pocztę … niestety do tej pory nie otrzymałem ani jednego maila od szanownego Radyjka. Konto o dziwo zostało założone, mogę się zalogować. Jednak nie to zdziwiło mnie najbardziej. Hardkorową częścią serwisu jest odzyskiwanie hasła. Wystarczy, że podamy mail oraz nowe hasło i … hasło zostaje automatycznie zmienione, bez potwierdzenia (sic?!). Nie łatwo wydedukować z tej historii, że znając mail wodzireja każdej ze stacji, możemy sobie odbić jego balangę :)

Serwis pozbawiony jest jakichkolwiek mechanizmów potwierdzających własność konta.

Myślę, że teraz domyślacie się, dlaczego we wstępie użyłem słowa szalony. Nie wiem co myśleć o tym projekcie, może to prima aprillisowy żart ? Sporo tam reklam od wielkiego G, Panowie Administratorzy pewnie już zacierają ręce w oczekiwaniu na przelew w grubych dolarach.

Autorów serwisu czeka jeszcze sporo pracy w poprawieniu strony tak, aby reprezentowała sobą odpowiedni poziom zarówno merytoryczny jak i pod względem bezpieczeństwa.

PS. Czekam na gorące komentarze odnośnie odnalezionych przez Was “niedociągnięć” ;)