Złóż kondolencje przez SMS – czyli żerowanie na katastrofie

W Internecie znalazły się już osoby które chcą żerować na katastrofie prezydenckiego samolotu. O ile w tej sytuacji wypada wprowadzić żałobne kolory w serwisie tak żerować na tym wydarzeniu oferując serwis Premium SMS nie.

Mowa tu o serwisie zlozkondolencje.pl. Oferuje on zdalne złożenie kondolencji do księgi kondolencyjnej przed Pałacem Prezydenckim. Autor strony obiecuje, że

Księga z kondolencjami będzie drukowana i umieszczana każdego dnia przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie przez najbliższy tydzień. Zostaniesz powiadomiony SMSem o fakcie umieszczenia księgi z Twoim wpisem.

Nie było by w tym nic złego gdyby nie fakt, że nie za darmo. SMS kosztuje 30zł a informacja o nim jest tak artystycznie umieszczona, że jest nie widoczna bez przewijania strony. Istnieje zatem prawdopodobieństwo, że wiele osób skorzystało z serwisu nie zdając sobie sprawy z rzeczywistego kosztu swoich dobrych chęci. Ponieważ kondolencja którą złożysz w ten sposób nie zostanie umieszczona w księdze pod Pałacem Prezydenckim zdecydowanie odradzamy korzystania z takiej usługi. Dlaczego nie zostanie umieszczona? Ponieważ osoba rejestrująca domenę (whois) pochodzi z Cypru.

Lista osób które skorzystały z usługi jest naprawdę duża. Ciekawe czy wszystkie z nich świadomie zapłaciły te 30zł.

Aktualizacja (20:00):

Aktualnie toczy się postępowanie wyjaśniające dla domeny zlozkondolencje.pl (prawdopodobnie zostanie zablokowana) a na ten czas reprezentowana jest jako NXDOMAIN (nie istniejąca). Gratulujemy szybkiej reakcji NASK.

[Foto: bluemedia.pl]