5 milionów użytkowników NKTalk

5 milionów użytkowników w cztery miesiące? To bardzo dobry wynik, lecz naszym zdaniem nie jest to wyczyn…

A czemu nie trzeba się tym wynikiem zachwycać? Nasza-Klasa istnieje w sieci już długo i przez ten czas serwis zdołał zgromadzić wokół siebie pokaźną ilość użytkowników, których jest o wiele więcej, niż 5 milionów. Zatem taka liczba użytkowników komunikatora NKTalk chyba nie zdumiewa.

Z testowej wersji komunikatora, która pojawiła się w listopadzie ubiegłego roku korzystało pół miliona zarejestrowanych użytkowników. Dla użytkowników komunikator został udostępniony dopiero w połowie stycznia. Jest to opcja analogiczna do tej, którą znamy już m.in. z Facebooka. Komunikator umożliwia prowadzenie rozmów oraz ich archiwizację.

Cały czas trwają prace nad rozwojem produktu. Niedługo NKtalk pojawić się ma w postaci aplikacji, którą będzie można zainstalować na komputerze. Niebawem w sieci ma się także pojawić uruchomiony blog poświęcony tej właśnie funkcjonalności.

Ciężko jednak będzie się przebić komunikatorowi od Naszej-Klasy do czołówki polskich komunikatorów, w naszym kraju, gdzie królem nadal jest Gadu-Gadu. Co prawda ilość użytkowników komunikatora NKTalk stale rośnie, a GG spada, to jednak wydaje nam się, że sytuacja tego drugiego nie jest, jak na razie – zagrożona.