Czy warto kupić Nokia Booklet 3G?

Mijają kolejne dni, odkąd mam nową zabawkę na kolanach. Macie już Recenzja i test Nokia Booklet 3G, ale kolejne dni przyniosły więcej spostrzeżeń. Pierwsze boje dostarczył mi sam system. Mamy bowiem na pokładzie Microsoft Windows 7 Starter. Spędziłem ładnych parę godzin na rozmowach z MS Helpline. Ogólnie sam system był tworzony z myślą jedynie o krajach rozwijających się / wschodzących jak Indie / Afryka itp. a nie z myślą o umieszczaniu ich na netbookach. Dlaczego poruszam tę kwestię? Ograniczenia Win 7 Starter są znane od dawna i w sumie na co dzień wcale mi nie przeszkadzają.

Sam system jednak posiada zablokowane funkcje, istotne dla użytkowników małych netbooków. Mianowicie nie działa Zwiększanie czytelności Ekranu, które ma powiększać czcionki i elementy obszaru roboczego (Panel sterowania > Wygląd i personalizacja > Ekran > Zwiększ czytelność zawartości ekranu) jak i nie można edytować w stylu ręcznie wielkości czcionek. I co najlepsze nie możemy mieć pretensji do MS bo on tej wersji systemu nie robił pod kątem netbooków.

Mój obszar roboczy wygląda obecnie tak:

Z innych kwestii to reklamowany GPS … tia takiego wała ;) Domyślnie działa tylko możliwość lokalizacji a nie nawigacji, czyli np. nawigowania za pomocą AutoMapy itp. Trzeba odblokować GPSa korzystając z metod google.pl ;)

Bardzo ładnie działa za to 3G, super zasięg nawet w piętrowym budynku w piwnicy. Karta SIM po włożeniu nie zaskoczy od razu, trzeba ustawić APN zgodny dla danej sieci (obecnie korzystam z GaduAIR).

Bateria trzyma bez zastrzeżeń od 10 do 12h ciągłej pracy z Wifi, Firefoxem z 10 kartami, Tlenem. Jak do kompletu dorzucę Skype z aktywnym połączeniem głosowym uzyskuję 8-9h.

Czego mi brakuje? Podświetlania klawiatury :/ Tak tak, do pracy wieczorem po ciemku byłoby to idealne rozwiązanie. Bezwzrokowy na tak małej klawiaturze jeszcze się nie nauczyłem i raczej szybko to nie nastąpi ;) W jednym ze sklepów kupiłem taką lampkę z 1 diodą LED pod USB ale coś niebezpiecznie wygina mi port USB (jest stosunkowo ciężka).

Jak macie jakieś pytania to odpowiedzi uwzględnię w kolejnym wpisie :)