Który tablet może stać się realnym konkurentem iPada?

Który tablet może stać się realnym konkurentem iPada? Żaden – można by rzec – bo oficjalnie w sprzedaży jeszcze żaden nie zagościł. Możemy jedynie przewidywać na podstawie podsyłanych nam specyfikacji. Planowanych premier jest na ten rok 10-11. Każdy producent chce zgarnąć kawałek tortu. Ostatnio pisaliśmy o WePad, ale to dopiero początek stawki.

Wszyscy jednak wstrzymują się ze sprzedażą pomimo tego, że tablety są produkcyjnie ukończone i właściwie  gotowe do wypuszczenia na rynek.

Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że producenci tych urządzeń czekają na reakcję rynku po premierze  iPada, a ten sprzedaje się bardzo dobrze. Szacuje się, że na rynku znajduje się obecnie ok. 500 000 , a niektóre źródła podają nawet, że jest ich już 700 000 sprzedanych egzemplarzy, z czego większość (około 90%) w USA. Premiera w Europie została przesunięta na maj.

Za źródło rozważań może nam tutaj posłużyć artykuł opublikowany przez gazeta.pl, ponieważ w jednym miejscu mamy zestawione planowane premiery tabletów na ten rok.

Do niedawna moim faworytem był Notion Ink Adam, którego cena ma wynosić co najmniej 330$, a specyfikacja robi wrażenie. Cena jestem atrakcyjna i prawdopodobna, a za projektem stoi firma z Indii, co może oznaczać, że koszty produkcji nie będą wysokie.

Ostatnio jednak – wg mnie – czarnym koniem staje się inny zapowiadany tablet. Chodzi o Gemini ICD, którego pierwsze recenzje możecie znaleźć już w wielu miejscach, np. tu. Specyfikacja i porównanie np. z iPadem wygląda obiecująco:

Na odpowiedź na pytanie kto jest zwycięzcą, przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, ale jedno jest pewne, konkurencja, nam konsumentom i przyszłym nabywcom, wyjdzie na dobre.