Projektor na Mundial

Nie tak dawno temu pisałem, że mistrzostwa mundialowe rozgrywane w RPA będą transmitowane także w nowoczesnej technologii pozwalającej na oglądanie meczy w trójwymiarze. Oczywiście z niezbędnym sprzętem. Przykładem jest nowy projektor SHARP.

Na wspomniane już Mistrzostwa Świata firma Sharp (słynąca z projektorów dla pubów przyczepianych do sufitów) proponuje model XR-50S. Model ten jest łatwy w instalacji. Od swoich poprzedników jest także lżejszy, oferuje większą jasność. Lampa projektora pracować może nawet 4000 godzin. Wyjątkowa jasność, wysoki współczynnik kontrastu oraz w pełni cyfrowy system przetwarzania obrazu gwarantują niesamowitą rozrywkę i wysoką jakość projekcji. Dzięki specjalnemu systemowi zarządzania kolorami mamy także możliwość precyzyjnej regulacji według potrzeb indywidualnych. Wyświetlane obrazy mają odpowiednio głęboką czerń i ostrość, dzięki zastosowaniu “koła kolorów” (owe koło praktycznie do minimum eliminuje mogący występować podczas pracy tak zwany efekt tęczy), co znacznym stopniu wpływa to na jakość obrazu.

Projektor Sharp XV-Z15000, to projektor Full HD, który zagwarantuje nam najdoskonalszy obraz z meczów Mistrzostw Świata transmitowanych na sportowych kanałach High Definition. Przy jasności 1600 ANSI lumenów projektor znajdzie szacunek nawet u najbardziej wymagających widzów. Urządzenie oferuje system cyfrowej projekcji, dzięki DLP i wyjść HDMI. Pionowa korekcja zniekształceń trapezowych zapewnia prawidłowe wyświetlanie obrazu nawet wtedy, gdy projektor nie jest ustawiony prostopadle do ekranu (wow!). Użytkownik może tworzyć także indywidualne obszary projekcji. Poziom szumów, w trybie Eco+Quiet wynosi tylko 23 dB, tak aby nie rozpraszać uwagi podczas projekcji filmów. Udogodnieniem dla użytkowników jest także funkcja HDMI CEC, czyli łatwe uruchamianie pokazu i przełączanie systemu do trybu czuwania wraz z współpracującym osprzętem (np. Blu-Ray).

[ź] tech.wp.pl