Rosja buduje swoją własną Dolinę Krzemową

Prócz Pana Barrett`a, w rozbudowie centrum wezmą udział m.in Żores Alfierow – noblista z dziedziny fizyki – oraz biochemik Roger Kornberg – także noblista.


Rosja planuje rozwój swojego centrum IT w Skołkowie. W tym celu zatrudniono do pomocy byłego prezesa Intela – Craiga Barrett`a.

Do kontrolowania inwestycji powołanych zostanie dwóch przewodniczących. Jeden z nich będzie nadzorował przedsięwzięcie z poziomu firmy, drugi spoza kraju.

Centrum Innowacji powstanie niedaleko Moskwy. Osoby biorące udział w jego rozwoju chcą, aby stało się wzorem do naśladowania dla innych krajów.

nt.interia.pl:

Krytycy przedsięwzięcia zauważają, że grunty w okolicach Skołkowa są bardzo drogie, a więc małe firmy nie będą w stanie ani ich kupić, ani nawet wynająć. Centrum Innowacji będzie zatem promowało wielkie przedsiębiorstwa.

Projekt ma ogromne poparcie ze strony prezydenta Rosji – Dmitrija Miedwiediewa. Stanie się on podłożem dla innych tego typu projektów, które będą testować także nowe rozwiązania gospodarcze i branżowe.

Miejmy tylko nadzieję, że nasz odpowiednik Doliny Krzemowej – Autostrada Firm Nowych Technologii (AFNT) także będzie się prężnie rozwijał. O planach z nim związanych możecie przeczytać w artykule o polskiej Dolinie Krzemowej.

[ź] nt.interia.pl