Skype: Grupowe rozmowy wideo!

Skype na swoim blogu poinformowało o wprowadzeniu nowej usługi w swoim produkcje, jest nim grupowa rozmowa wideo (do 5 osób w grupie).Na razie funkcjonalność ta dostępna jest tylko dla użytkowników wyposażonych w system Microsoftu.

Grupowe wideokonferencje oferowane będą w pakiecie „premium”, firma jeszcze nie zdecydowała o cenach i kształcie pakietu, jedną z rozważanych opcji jest wprowadzenie reklam, ale czy i jak to będzie wyglądało, jeszcze nie zdecydowano. Firma natomiast podkreśla, że dotychczasowe darmowe usługi nie ulegną zmianie (nie planowane jest wprowadzanie żadnych opłat/reklam).

Już teraz można pobrać wersję beta nowego Skype i na własnej skórze przetestować grupowe rozmowy wideo np. z rodziną. Niestety na chwilę obecną potrzebne będzie nam do tego szybkie łącze i w miarę nowy, szybki komputer. Programiści dopiero pracują nad poprawą wydajności i ogólną poprawą znalezionych podczas testów błędów.

Przypominamy że jest to wersja beta, program może być niestabilny, zawierać błędy, a w skrajnych przypadkach doprowadzić do utraty “ważnych” danych!

Wersja beta do pobrania stąd: Skype Beta

[ź] blogs.skype.com