Centrum danych HP zasilane krowimi odchodami

Daj firmie Hawlett-Packard 10000 krów, a zrobią z ich odchodów użytek w postaci przetworzonej energii do zasilania swojego centrum danych!

Dziś, firma HP zaprezentowała badania ze swojego laboratorium, w którym udowodnili, że są w stanie zasilić swoje data-center dzięki gazom wytwarzanym przez… krowie odchody i produkcję mleka. Jakby tego było mało, HP użyczy nadmiaru ciepłego powietrza z serwerowni do wytworzenia pary w celu zasilenia pobliskich gospodarstw.

Prezentacja HP przedstawiona na Międzynarodowej Konferencji ASME w Phoenix pokazuje w jaki sposób działa naturalna wymiana gazowa.

Zaczniemy od 10000 krów, które dziennie produkują około 120 kg odchodów. Taka ilość odchodów pozwala na wytworzenie 3 kWh energii elektrycznej, wystarczającej do zasilenia telewizorów w trzech amerykańskich gospodarstwach domowych.

Odpady są przetwarzane w procesie fermentacji beztlenowej. Naukowcy z laboratorium HP, szacują, że z metanu można wytworzyć wystarczająco dużą ilość energii do zasilenia 5000 metrów kwadratowych centrum danych, a z pozostałości zasilić gospodarstwa mleczne.

Ostatnio panuje moda na “Go Green”. Jakie są Wasze sposoby na ochronę ziemi przed zagładą? Sortujecie odpady? ;-)