Wykradzione E-Maile użytkowników iPadów sieci AT&T

Pewna grupa hakerów przechwyciła 114,000 adresów E-Mail użytkowników iPadów 3G, dzięki odnalezinej luce w stronie internetowej sieci AT&T.

Grupa hakerów, przechwyciła również numery identyfikacyjne iPadów (ICC-ID), dzięki którym urządzenia komunikowały się z sięcią AT&T. Nie jest jasne, do czego mogą być wykorzystane wykradzione informacje.

Według serwisu Gawker.com, który otrzymał e-mail z kopią wykradzionych danych, na liście znajdują się E-Maile pracowników wojska, senatu, departamenu bezpieczeństwa wewnętrznego oraz NASA. Do poszkodowanych, wlicza się również kierownictwo oraz bankierów i inwestorów New York Times, Dow Jones, Conde Nast, Viacom, Time Warner, News Corporation oraz Hearst i HBO.

Hakerzy, którzy odnaleźli lukę w systemie AT&T stwierdzili, że podczas nadawania przez sieć AT&T numeru identyfikacyjnego iPadowi, zwracany był adres e-mail użytkownika tabletu Apple’a. Użyli do tego skryptu przechwycającego ID użytkowników oraz powiązanego z nim adresu e-mail. AT&T zostało poinformowane o błędzie w ich systemie i luka w zabezpieczeniach została załatana.

Apple nie odpowiedziało na prośbę o komentarz. AT&T przyznało się do błedu.