Nowy Flock oparty na Chromium!

Na oficjalnym blogu wersji Beta przeglądarki Flock, jeden z twórców projektów bardzo pochlebnie wypowiada się na temat Firefoxa, nad którym pracował od początku jego powstania, a fakt przejścia na Chromium tłumaczy jako “Naturalna ewolucja”. Czyżby uważał, że wszystko co mógł zrobić dla Mozilli, zostało już zrobione ?
Flock Beta

W nowej odsłonie Flocka, deweloperzy zrezygnowali z dalszej pracy nad rozwijaniem wersji opartej o produkt Mozilli na rzecz przeglądarki o otwartym kodzie  spod skrzydeł “wielkiego brata” Google o nazwie Chromium. ;-)

Jako, że jeden obraz potrafi zastąpić miliony słów, zachęcam do obejrzenia krótkiej, a zarazem bardzo treściwej prezentacji możliwości Flocka Beta.

test

W chwili obecnej, możliwość przetestowania aplikacji mają jedynie posiadacze systemów Windows XP, Vista oraz Se7en. Makowcy oraz Pingwinarium będą musieli pewnie jeszcze trochę poczekać.

Pierwsze, co rzuciło mi się w oczy na stronie, to duży nagłówek “Better than Internet Explorer“. Fajne posunięcie ze strony twórców projektu. :-) Ciekawe co na to Microsoft? Z niecierpliwością czekam na makową wersję, a Was proszę o zdanie relacji z testów!