Z Androidem / iOS / WM / Symbian na rower

Zaczął się sezon rowerowy. Czasy liczników (ach te Sigmy i inne modele ;)) przechodzi pomału do lamusa … rozpoczęła się era GPS. Skoro mamy już GPSy to mamy też nasze smartfony z Androidem czy iPhone z iOS 3/4 na pokładzie a więc i AGPS, więc korzystajmy z jego dobrodziejstwa :)

Do testów tras wybrałem dwie aplikacje na Androida, które dodatkowo posiadają strony do analizy online naszych wyników i wszelkiego rodzaju statystyk / planowanie słowem do wyklikania wszystkiego o naszych treningach.

SportyPal

SportyPal działa na wielu platformach: Android, BlackBerry, iPhone, Java, Symbian and Windows Mobile. Szkoda, że nie ma polskiej wersji językowej, ale zobaczcie jak ciekawie i przejrzyście wygląda sam panel zarządzania już zapisanymi trasami (szkoda tylko może że kolorystyka lekko zbyt ciemna jak na mój gust):


Ogólnie serwis sprawia bardzo przyjemne wrażenie, mamy możliwość planowania swoich wyczynów czyli tzw. celów. W porównaniu do następnego konkurenta, zawiera bardzo szczegółowe statystyki, takie jak np. suma spadków i miejsc pod górkę na danej trasie, czy samodzielne dzielenie trasy na odcinki i mini statystyki per odcinek.

Endomondo

Uwagę przykuwa, świeża i przejrzysta grafika oraz POLSKA wersja językowa :) Duży plus. Wykresy są bardziej czytelnie niż w SportyPal ale niestety uboższe w funkcje (nie ma punktów istotnych jak największa wysokość/prędkość i podziału na odcinki). Sam panel zarządzania wynikami wygląda tak:


Aplikacja dostępna na: Nokia, HTC, iPhone, BlackBerry, Android, Samsung, Sony Ericsson, LG, HP, Eten, Palm, oraz Garmin więc całkiem spory wybór :)

A Wy? Którego z tych serwisów używacie i dlaczego? Może jest jeszcze jakiś ciekawszy? :)