DELL Secure Browser – surfuj bezpieczniej

Secure browser to program, który za pomocą technologi wirtualizacji zapewnia bezpieczeństwo użytkownikom witryn internetowych oraz organizacjom. Jeśli zdarzy się nam pobrać złośliwe oprogramowanie lub przypadkowo pobrać jakiś “syf” – program wszystkim się zajmie, czyli zatrzyma je w bezpiecznej przeglądarce. Jeśli będziemy chcieli przywrócić zmianę, dokonaną przez nią, wystarczy użyć polecenia “Cofnij”.

Secure browser pozwala na definiowanie białej i czarnej listy. Można więc zdefiniować, które strony mogą być odwiedzane lub które procesy mają zezwolenie na pracę. Ponadto program zapewnia ochronę przed atakami XSS (ang. Cross Site Scripting lub X-Site Scripting).

Zdefiniowanie czarnej listy pozwali na lepszą kontrolą stron, które odwiedzamy – tak, aby nie wejść przypadkiem na witryny dopuszczające się na przykład phishingu.

Kontrola procesów pozwala na definiowanie procesów, które mogą być uruchamiane w obrębie przeglądarki. Żaden plugin niezostanie uruchomiony bez zgody i wiedzy internauty.

Program można pobrać na stronie głównej produktu.