Zmiana IP W Chello/UPC

Ten program zmiena ip przez DHCP-najpierw adres ip jest zwolniony a potem nowy zostaje przypisany z puli adresów z servera DHCP. Jak ktoś sie boi programu to na stronie autora(link w opisie filmiku) jest też wersja na linuxa w postaci skryptu sh(mozna podejrzeć kod zródłowy).

Przeszukując zasoby internetu przy użyciu wujka Google natrafiłem na ciekawy filmik, ilustrujący sposób, w jaki można zmienić adres IP w sieci Chello/UPC. Szukałem takiego programu od dawna i wreszcie znalazłem.

Jest jeden problem – program używa pewnej puli adresów. U mnie zadziałał dwa razy – po tym czasie nie chce mi już zmieniać IP.

kazik1007 @ Youtube:

Można spróbować na przykład, gdy dostało się bana na IP, albo gdy – tak jak mi – wyrzuciło komuś “krainę” w Diablo II. :)

Drugi sposób jest jeszcze prostszy. Wchodzimy po kolei:

Menadżer urządzeń -> Karta sieciowa -> PPM -> Właściwości -> Zaawansowane -> Network Address i po prawej przy polu zaznaczamy kropkę, po czym wpisujemy byle jaki adres MAC bez “:” czyli np. 000AE63EFDE1 (ten jest z Wikipedii). Akceptujemy zmiany i czekamy moment. Adres powinien się zmienić. Sposób sprawdzony i działa na 100%. Ten trick powinien zadziałać także w innych sieciach.