Motorola Droid 2 nareszcie oficjalnie! Z Froyo i Flashem, ale jedynie w USA

Verizon wraz z Motorolą oficjalnie ogłosili premierę nowego smartphone’a – Motoroli Droid 2. Odbędzie się ona w czwartek 12 sierpnia w salonach partnerskich sieci Verizon w USA. Sprzedaż sieciowa rozpocznie się już w środę.

Nowy Droid 2 przyniesie ze sobą najnowszą wersję Androida – 2.2 Froyo. Telefon Motoroli posiada również, jako pierwszy, pełną integrację z Adobe Flash 10.1, co pozwoli na jeszcze wygodniejsze wyświetlanie zawartości stron internetowych (prawdopodobnie obniży też żywotność baterii).

Ze strony technicznej telefon reprezentują obudowa ze sliderem, 3,7-calowy ekran dotykowy WVGA, 1GHz procesor ARM, 8GB wbudowanej pamięci flash, aparat cyfrowy – z autofokusem i dwiema doświetlającymi diodami LED – o rozdzielczości 5MPx oraz moduły GPS, WiFi i Bluetooth.

Ciekawostką jest też specjalna aplikacja Swype. Służy ona do alternatywnego wprowadzania znaków z klawiatury ekranowej, od której nie trzeba odrywać palca, tylko przejeżdżać po literach – program sam zinterpretuje o jakie słowo nam chodzi.

Niestety, telefon będzie dostępny jedynie w USA, w sieci Verizon. Jego cena wraz z 2-letnim abonamentem i po zniżce wyniesie 199$.

[ź]: Ars Technica