MyDefrag – darmowe narzędzie do defragmentacji dysków twardych

Defragmentacja dysku twardego to logiczne uporządkowanie struktury plików i ułożenie ich na dysku tak, aby system miał do nich jak najszybszy i bezproblemowy dostęp. Kiedy wbudowany w system (bądź co bądź dobry) defragmentator już nam nie wystarcza, sięgnąć możemy po inny program, który prawdopodobnie wykona zaplanowane czynności jeszcze dokładniej.

MyDefrag to darmowy program do defragmentacji dysków twardych, o nielimitowanym czasie użytkowania. Działa pod systemami od Windows 2000 do Windows 7 x64. Żadnych reklam i okienek.

Do wyboru mamy kilka “strategii” optymalizacyjnych. Program potrafi defragmentować dyski flash, dyskietki FDD czy karty pamięci.

Do wyboru mamy kilka opcji defragmentacji. Powinniśmy zdać się na program i wybrać tę, która nam najbardziej odpowiada. Po wyborze jednej z nich, możemy przeczytać pojawiający się obok opis. Dodam od siebie, że program z zaznaczoną opcją comiesięcznej optymalizacji zdefragmentował dwa dyski – 320 SATA II i 80 SATA w około 9 godzin.

Program jest bardzo dokładny. Po defragmentacji można sprawdzić stopień fragmentacji dysków za pomocą Windowsowego defragmentatora. Jedyną jego wadą jest to, że spowalnia system bardziej niż funkcja wbudowana w Windowsa.

Najnowsza wersja do pobrania