AMD zmienia swoją politykę “nalepkową”

AMD ma zamiar popracować nad nową serią wlepek dołączanych do swojego sprzętu. Niektóre z nich są już naklejone np. na netbooki. O ile nie przeszkadzają mi “Vista Ready” czy “Intel Core”, o tyle “Skype Ready” jest moim zdaniem lekką przesadą.

Nalepki na obudowę, monitor czy notebooka – chyba każdy z nas ma choć jedną wlepkę którejś z firm dostarczających sprzęt komputerowy do naszych domów. Fakt jest taki, że nasze maszyny po oblepieniu ich  sporą ilością naklejek, zaczynają wyglądać, jak samochody rajdowe z logami sponsorów.

Najgorsze jest to, że dołączane nalepki nie chcą łatwo schodzić z obudowy. Często po ich zdrapaniu pozostają rysy lub ślady kleju. Powodem umieszczania wlepek jest to, że koncerny płacą dodatkowo za zajmowanie powierzchni reklamą ich produktu.

AMD doskonale rozumie, że nalepki z logo firm wychodzą z użytku i są uciążliwe. Firma postanowiła więc, że wlepki będą dodawane opcjonalnie. Jeśli klient nie chce dodatkowych papierków w postaci samoprzylepnego logo AMD czy też produktu firmy, nie będzie zmuszony do przyjmowania takiego gratisu.

W 2011 roku AMD wypuści serię nalepek, które będą odklejać się o wiele łatwiej. Ponadto nie będą zostawiać żadnego śladu.

[ź] Tom`s Hardware

Więcej:AMD