Windows Live i WordPress.com łączą siły

Ten krok wzmocni pozycję WordPress.com w blogosferze, gdyż najwyraźniej zwiększy w widocznym stopniu całkowitą ilość blogów WordPress.com.

Microsoft postanowił zjednoczyć siły z systemem blogowym WordPress.com. Takie posunięcie oznacza, że około 30 milionów użytkowników Windows Live otrzyma swoją własną platformę blogową, domyślnie w domenie Windows Live.

Integracja pomiędzy obiema platformami będzie znaczna. Windows Live zezwoli na umieszczanie treści bezpośrednio na blogu WordPress.com za pośrednictwem właśnie WL. Umieszczona treść będzie widoczna także w profilu użytkownika Windows Live.

Partnerstwo jest wielkim krokiem dla obu firm. Windows Live to bardzo niedoceniana platforma (powiedzcie szczerze, korzysta z niej ktoś z Was?).

Dharmesh Mehra, Dyrektor rozwoju projektowego Windows Live:

Użytkownicy korzystający z Windows Live Spaces otrzymali także nowe narzędzie, które pozwoli im na eksport swojej aktywności na konta WordPress.com. Microsoft ma nadzieję, że użytkownicy WordPress.com przekonają się także do produktu Giganta z Redmont i zaczną używać Windows Live. Czy Microsoftowi uda się zabrać kilku użytkowników Bloggera?

[ź] webfan.pl, thenextweb.com