Windows 7 Phone na telefonach od Samsunga – oficjalnie

Microsoft ze swoim nowym systemem próbuje dotrzeć do jak największej liczby urządzeń. Będą to na pewno telefony HTC – jeden z działającym systemem można było zobaczyć w reklamach nowego systemu. Do zabawy przyłącza się także Samsung.

Dokładnie 30 września Samsung oficjalnie potwierdził podpisanie długoterminowej umowy z Microsoftem na udostępnianie systemu Windows 7 Phone dla telefonów Samsunga. Są już poważniejsze plany wypuszczenia kilku modeli w tym roku – w Azji, USA i Europie.

Jest już nawet prototyp telefonu z Windows Phone 7, na którym Engadget testował nowe dzieło Microsoftu. Bazował on na modelu i8910 HD, który można kupić działający z systemem Symbian. Wtedy już można było się domyślić, że Samsung będzie produkował telefony z W7P, ale dopiero teraz wszystko jest wiadome. Prototyp wygląda tak:

Samsung jest znany z produkowania telefonów z systemem Windows Mobile, więc ta decyzja zupełnie mnie nie dziwi. Widocznie stawiają na mnogość dostępnych systemów: Android, Bada i WP7. Dla każdego coś miłego i każdy może wybrać model, który podpasuje jego potrzebom.

Ja mam osobiście nadzieję na to, że nowy system będzie na tyle wydajny, że nie będzie trzeba wydać fortuny na telefon z odpowiednimi podzespołami do płynnej i bezproblemowej pracy systemu.