Skype 5.0 z integracją z Facebookiem

Skype wprowadza nową wersji swojego komunikatora, Skype 5.0. Nowy interfejs oraz kompatybilność z Facebookiem to najbardziej widoczne zmiany w tej wersji.

Skype 5.0 to przede wszystkim:

  • Integracja Facebooka z funkcją Phonebook w Skype. Umożliwia to łatwiejsze kontaktowanie się z osobami i społecznościami na Facebooku,
  • Nowy, jeszcze bardziej intuicyjny wygląd,
  • Użytkownicy Skype mogą rozmawiać z jeszcze większą liczbą osób w ramach funkcji grupowych połączeń wideo.
Integracja Skype z Facebookiem

Integracja Skype z Facebookiem to bardzo ciekawe posunięcie. Użytkownicy mogą śledzić swoich znajomych, dodawać komentarze i znaczniki „Lubię to” w profilach lub u osób publikujących wypowiedzi na tablicy. Funkcja Phonebook oferuje możliwość dzwonienia i wysyłania SMS-ów do znajomych z Facebooka za pośrednictwem telefonu komórkowego lub stacjonarnego. Jeśli znajomy z Facebooka korzysta również ze Skype`a, można z nim bezpłatnie rozmawiać.

Książka telefoniczna ze znajomymi z Facebooka

Skype 5.0 wprowadza także funkcję „automatycznego przywracania rozmowy”. Pozwala to na szybkie ponowienie rozmowy po utraceniu połączenia. Jakość przekazu audio i wideo w trakcie połączeń jest monitorowana, a użytkownik na bieżąco uzyskuje pomoc w rozwiązywaniu problemów z połączeniem.

Nowa usługa Skype Home pełni rolę panelu kontrolnego, dostarczając wiadomości o nastroju znajomych z listy kontaktów. Skype zawiera teraz także wbudowaną instrukcję, która krok po kroku wprowadzi nas do obsługi komunikatora.

Nową wersję komunikatora Skype można pobrać z tej strony

[ź] informacja prasowa