7000 osób oznaczonych na jednym zdjęciu

Rosnąca rola serwisów społecznościowych takich jak Facebook sprzyja organizowaniu różnych ciekawych wydarzeń związanych z tego typu stronami (przypomnijcie sobie II wojnę światową na Facebooku :) ).

Właśnie na Facebooku pobito nowy rekord Guinnessa – dotyczący ilości osób oznaczonych na jednym internetowym zdjęciu. Z około 70 000 osób znajdujących się na fotografii, ponad 7000 zaznaczyło, że jest na tym zdjęciu.

Fotografia została stworzona przez połączenie 36 zdjęć wykonanych przez 2 kamery h4d-50 firmy Hasselblad, których koszt wynosi $30 000. Zdjęcia zrobione przez operatora sieci komórkowej Orange na Glastonbury Festival w Anglii ma 1,3 gpix i jako ciekawostkę dodam, że wszystkie jej fragmenty zostały zrobione w mniej niż minutę. Później pozostało jedynie zmontowanie obrazu na komputerze.

Chociaż zdjęcie jest dostępne poza Facebookiem (ze względu na rozmiar), to przy jego tagowaniu należy połączyć swoje konto z zewnętrzną aplikacją.

Jestem naprawdę ciekaw, jak to się dzieje, że tego typu rekord może zostać uznany, mimo braku możliwości weryfikacji jego autentyczności – przecież każdy może się zaznaczyć na zdjęciu, niezależnie od tego, czy naprawdę się na nim znajduje.

Tutaj znajdziecie fotkę.