Nowy Nook Color celuje w Kindle

Amerykańska sieć księgarni Barnes & Noble zorganizowała specjalną konferencję, na której pokazała nową wersję swojego czytnika e-booków. Nook Color to 7-calowy tablet oparty na Androidzie (nie wiadomo jakiej wersji ani co z 3.0). Dotykowy ekran to VividView produkcji LG, który oferuje 16mln kolorów i zaawansowaną warstwę wierzchnią, która pochłania większość odbić i wpływa na lepszy odbiór podświetlania ekranu, dzięki czemu nie męczy wzroku.

Dodatkowo posiada WiFi (802.11 b/g/n), 8GB wbudowanej pamięci (na ok. 6 tys. książek) oraz wejście na karty MicroSD. Po naładowaniu, urządzenie powinno pracować do ośmiu godzin przy wyłączonym WiFi. To niezbyt długo – w porównaniu do Kindle zostaje daleko w tyle.

Nook Color posiada oprogramowanie ze zintegrowanym Facebookiem i Twitterem. Oprócz 100 gazet i magazynów dostępnych (w pełnym kolorze) od dnia premiery urządzenia, swoje pozycje oferować będą na nim także wydawnictwa takie jak Simon&Schuster, Harper Collins, Conde Nast, Random House, MacMillan, Penguin i Hearst.

Premiera już 19 listopada na terenie USA. Zapowiadana cena to 249 $.

Zdjęcia z hands on do obejrzenia na slashgear.

[ź] internetstandard.pl