Recenzja Asus U35Jc – zapowiedź

Dzisiaj do redakcyjnych testów trafił laptop Asus U35Jc. Jest to mocna maszyna, na której bez większych problemów odpalicie najnowsze gry i obejrzycie filmy w wysokiej rozdzielczości. To tylko wstęp do recenzji, która pojawi się niebawem.

Specyfikacja laptopa

  • Procesor: Intel Core i3 370M 2.40 GHz (obsługa Intel Hyper Threadng),
  • Pamięć operacyjna: 2GB DDR3 (standardowo 4GB, jednak my dostaliśmy z kością 2GB),
  • Dysk twardy: Samsung 640GB HDD,
  • Układ graficzny: NVIDIA GeForce G310 1GB GDDR3,
  • Przekątna ekranu: 13,3 cala,
  • Sieć: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth,
  • Wejścia/Wyjścia: 2x USB 2.0, HDMI, D-Sub, LAN, Czytnik kart, 2x audio (słuchawki, mikrofon).

Na pierwszy rzut oka

Asus U35J to laptop wysokiej klasy. Jest lekki (1,7kg) i bardzo cienki (1,5cm). System działa rewelacyjnie, nie trzeba długo czekać na jego uruchomienie, również zainstalowane programy uruchamiają się szybko.

Producent zapewnia, że sprzęt ten ma wytrzymałą baterię. W rzeczywistości nie jest jednak aż tak dobrze. Na wstrzymaniu Asus wytrzyma około 6 godzin (dokładniejsze testy zawrę w recenzji).

Wady tego sprzętu, to niewątpliwie brak napędu optycznego i bardzo niewygodny touchpad. O ile niewygodny touchpad można wybaczyć (po pewnym czasie można się do niego przyzwyczaić – zresztą sprzęt nadrabia fantastyczną klawiaturą) o tyle brak napędu to duży problem. Osobom, które lubią zabierać swoje laptopy w podróż, a przy tym są fanami filmów, nie spodoba się ten fakt. Dziwi mnie również, że laptop pozwalający na bezproblemowe granie w najnowsze tytuły nie posiada napędu DVD, wszak większość gier jest dostarczana właśnie na takich nośnikach.

To tylko kilka spostrzeżeń – już niedługo pełna recenzja Asusa U35Jc. Zachęcam do przyłączenia się do testów. W komentarzach możecie pisać na jakie cechy Asusa zwrócić uwagę i co, według Was, warto sprawdzić.