Toshiba na CES 2011

Targi CES (Consumer Electronics Show) 2011 skończyły się co prawda kilka dni temu, jednak wciąż nie schodzą z ust osób, które uwielbiają nowinki technologiczne. Podczas ich trwania zaprezentowano masę różnorakiego sprzętu – od koreańskich, czyszczących okna robotów po najnowsze płyty główne wyposażone w procesory o kodowej nazwie Sandy Bridge. Nie zabrakło także koncepcji konsol do grania. Przyjrzyjmy się jednak, co zaprezentowała podczas czterodniowych targów w Las Vegas firma Toshiba.

Tablet “No-name”

Podczas CES 2011 firma Toshiba zaprezentowała tablet, o którym wiadomo było już przed rozpoczęciem targów. Niestety nazwa urządzenia nie jest znana. Znane są jednak jego parametry:

  • ekran: 10,1” (rozdzielczość: 1280 x 800px),
  • procesor: NVIDIA Tegra 2; 1 GHz ze wsparciem dla Adobe Flash 10.1,
  • aparat: 5Mpix; kamerka: 2Mpix,
  • GPS, kompas, bluetooth, Wi-Fi n, złącze HDMI,
  • pełnoprawne wejście USB, USB mini 2.0, slot na karty SD,
  • stacja dokująca: opcjonalnie.

Tablet ma gumowane końce, dzięki czemu pewnie leży w dłoni i nie ześlizguje się. Urządzenie działa pod kontrolą Androida w wersji 2.2, lecz podczas premiery, która nastąpić ma w pierwszej połowie roku, będzie wydany w wersji z Androidem 3.0.

Telewizory wyposażone w bezokularową technologię 3D

Toshiba zaprezentowała trzy telewizory, które zostały wyposażone w technologię pozwalającą na odbieranie złudzenia głębi bez używania do tego celu specjalnych okularów. Największy model liczy aż 65 cali przekątnej. W ramkach wszystkich zaprezentowanych telewizorów znalazły się podświetlane diodami panele LCD o rozdzielczości 4096 x 2160px.

Oficjalny opis technologii Toshiby brzmi:

Technologia Toshiby wykorzystuje zintegrowany system wizyjny, który jednocześnie wysyła na ekran LCD kilka obrazów o różnej paralaksie kontrolując i optymalizując emisję światła i kierunek prezentacji obrazów tak, aby były widoczne pod szerokim kątem. Widz, nawet poruszając głową podczas oglądania telewizji, nie zauważy spadku jakości obrazu 3D.

Warto wspomnieć także o zaprezentowanych przez firmę telewizorach sterowanych głosem. Niestety z krótkiej relacji hdtv.com.pl na ten temat dowiadujemy się, że do sprawnego działania takiego rozwiązania jeszcze wiele brakuje.

Odświeżone laptopy z serii Satellite

Toshiba zapowiedziała nowe modele z procesorami Core i3-380M oraz Core i5-480M. Nie zabraknie także laptopów wyposażonych w jednostki drugiej generacji (Sandy Bridge) Core i3-2310M oraz Core i5-2410M. Dostępne mają być także modele z procesorami AMD – dwurdzeniowymi Athlon II i Turion II oraz Phenom II X2 i Phenom II x4.

Wszystkie modele (tj. L365, L645 i L655) mają zostać wyposażone w 4GB pamięci DDR3 oraz dyski twarde o pojemności 640GB.

Toshiba Qosmio X505

Firma zaprezentowała także model Qosmio X505. Laptop ten przeznaczony jest do gier i multimediów. Wyposażony został w procesor Intel Core i5 lub i7, kartę graficzną NVIDIA 1,5GB RAM oraz ekran o przekątnej 18,4-cala zdolny wyświetlać materiały w technologii 3D. Model powinien zagościć na półkach sklepowych wiosną tego roku. Jego cena to 1299 dolarów.

[ź] tabletowo.pl, technologie.gazeta.pl, frazpc.pl, hdtv.com.pl, zdj:engadget.com

Więcej:CEStoshiba