Clickpad 3.0 zaprezentowany podczas CES 2011

Targi CES 2011 już dawno za nami, jednak w sieci dyskusję na temat zaprezentowanych podczas ich trwania gadżetów nie ustają. Firma Synaptics – zajmująca się produkcją touchpadów dla netbooków i laptopów – zaprezentowała gładzik o nazwie Clickpad 3.0.

Clickpad 3.0 to touchpad bezklawiszowy – nie posiada on klawiszy, które imitowałyby te znane z myszek. Zamiast tego rogi gładzika są – nazwijmy to – “klikalne”. Oznacza to, że aby wykonać akcję kliknięcia lewym klawiszem myszy wystarczy naciśnięcie gładzika, który nieznacznie się ugnie (słychać charakterystyczne “pyknięcie”). Clickpady podobne do tego firmy Synaptics montowane są w MacBookach Pro. Najnowsza wersja gładzika firmy Synaptics jest bardzo czuła i obsługuje multitouch.

Przydatnym dodatkiem jest aplikacja Scrybe współpracująca z Clickpadem w wersji 3.0. Umożliwia ona tworzenie skrótów do zainstalowanych na komputerze programów. Najnowszy touchpad firmy Synaptics już niedługo zacznie być montowany w najnowszych laptopach. Początkowo znajdzie zastosowanie w droższych modelach.

[ź] mobimaniak.pl