Smartfon i tablet Samsunga “złapane” u koreańczyków

Podczas jutrzejszych targów Mobile World Congress 2011, które odbyć się mają w Barcelonie, firma Samsung planuje zaprezentować następcę Galaxy Taba. Dotychczas niewiele jednak było wiadomo na temat samego urządzenia. Zainteresowani dowiedzieć mieli się nieco więcej jutro, pomiędzy godzinami 20:30 a 21:00, bowiem o tej porze firma oficjalnie ma zaprezentować SGT II. Niestety na dzień przed premierą nowego tabletu ten został już “złapany”, wraz z nowy smartfonem u boku.

Informację na temat “przyłapania” najnowszej odsłony Galaxy S podał przed momentem serwis Engadget. Jedna z osób odwiedzających koreański serwis Paran zauważyła taki oto obrazek na stronie głównej.

Źródło: engadget.com

Kliknięcie w odnośnik przenosiło do tekstu, w którym zawarto specyfikację nowego smartfona Samsunga. Tak więc oto nieoficjalne, wyłapane na koreańskiej witrynie dane:

  • Android 2.3 Gingerbread,
  • Wyświetlacz o przekątnej 4,3 cala,
  • Dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 1GHz,
  • HSPA+, Bluetooth 3.0, WiFi w standardzie 802.11 a/b/g/n,
  • Waga: 116g, grubość: 8.49mm

W artykule na koreańskiej witrynie mowa była także (tekst został już usunięty) o 10,1-calowym Samsungu Galaxy Tab 2. Według redaktorów tablet ten zostanie wyposażony w Androida 3.0 Honeycomb, dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 1GHz oraz kamerę 8Mpx, pozwalającą na nagrywanie filmów w rozdzielczości full HD.

Wyciek ten może znaleźć jutro potwierdzenie podczas MWC2011. Możliwe także, że jest to tylko kolejna plotka.

[ź] engadget.com