Wszystko o nowych MacBookach Pro

Serwis anandtech opublikował najbardziej obszerną recenzję nowych modeli jaką do tej pory widzieliśmy. Na tapetę wzięli wszystkie modele zaczynając od najsłabszej 13 na najmocniejszej wersji (17 calowej) kończąc. Czego możemy się z niej dowiedzieć o najnowszych MacBookach Pro z Sandy Bridge Intela na pokładzie?

  • Apple nie wykorzystywała w OS X QuickSync (zaszytej w CPU technologii transkodowania wideo).
  • Nowsze modele mocniej się grzeją i niestety są zdecydowanie głośniejsze od poprzedniej generacji. Mocno to rozczarowuje, bo do tej pory MacBooki były jednymi z najcichszych laptopów jakie w życiu widziałem.
  • Co jednak przekłada się na znaczny wzrost wydajności testowanych modeli. Coś za coś (ja tam nadal wolę ciszę ;)).
  • dGPU znacznie skraca czas pracy na baterii i dla maniaków przebywania na wolnym powietrzu z MBP zalecane jest wyłączenie wsparcia.

Wielka szkoda, że wraz z rozwojem technologi stosowanej przy produkcji CPU nadal nie uporano się ze wzrostem temperatury pracy procesorów. Jak tak dalej pójdzie to za 3 lata będzie trzeba chłodzić laptopy ciekłym azotem. ;)

W przypadku MBP tym bardziej jest to niepokojące, że i tak słynęły z wysokich temperatur. Zobaczymy jakie będą opinie po masowym trafieniu do sprzedaży ww. modeli.

[ź] anandtech.com