NoteSlate – “papierowy” tablet, czyli rewolucja po czesku

Już za miesiąc czeka nas premiera unikatowego tabletu, która ma zastąpić wszelkiego typu notatniki. To połączenie idei opensourcowego tabletu z e-papierem o rozdzielczości 1 bita. Mamy zarówno rysik jak i sprzętową… gumkę. :) Ołówek to 1px, a gumka do 10px.

Zapowiada się mała rewolucja… zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę e-notatnika, która nie ma przekraczać (podobno) 100$. Pamiętajmy, że to produkt naszych sąsiadów, firma pochodzi z Czech, więc z wysyłką nie powinno być problemów. Sam notatnik ma mieć możliwość pracy tygodniami bez ładowania.

E-notatnik jest dostarczany z odpowiednimi złączami, mamy więc i czytnik kart SD jak i USB oraz zapowiadane WiFi czy nawet złącze jack do muzyki. Siłą tabletonotatnika ma być w pełni otwarte oprogramowanie, które rozwijane będzie przez całą społeczność. Są już nawet opublikowane plany wydawnicze kolejnych wersji:

NoteSlate Firmware 1.0 – pencil grid, 3 buttons, display status, connectivity, NotesLate extensions
NoteSlate Firmware 1.5 – file imports, complex picture interlinks
NoteSlate Firmware 2.0 – OCR system implementation and basic gestures recognition, NotesLate extensions 2.0
NoteSlate Firmware 2.5 – OCR gestures customization, imprint area selector
NoteSlate Firmware 3.0 – free form imprints editability, customized picture metadata

NoteSlate będzie dostępny w 5 wersjach kolorystycznych. Każdy znajdzie coś dla siebie. :) Warto nadmienić, że tablet będzie nie tylko umożliwiał robienie notatek, ale również komunikację po sieci WiFi (internet, może klient poczty) oraz “tradycyjne” tworzenie dokumentów przy pomocy zewnętrznej klawiatury.

Recenzja na pewno się u nas pojawi. :) Trzymajcie rękę na pulsie.

[ź] NoteSlate