Recenzja i test: HP Deskjet Ink Advantage 2060 – prezentacje

Nie zawsze do druku grafiki/zdjęć musimy używać papieru fotograficznego, który bywa dosyć drogi. Jeżeli “połysk” nie jest wymagany, warto skorzystać ze zwykłego papieru, ale o większej gramaturze. Najczęściej stosowany papier (komputerowy) ma gramaturę 80 g/m2, jednak dobry efekt uzyskamy już przy 100 g/m2 i wyższej. Przetestowałem kilka rodzajów zwykłego papieru o różnej gramaturze i porównałem go do matowego papieru fotograficznego. Efekt był podobny, a przecież zwykły papier jest znacznie tańszy – to spora oszczędność.

Po zmaganiach z nudnymi, ale potrzebnymi wydrukami dokumentów księgowych wracamy do przyjemniejszej części pracy czyli do projektów. W dzisiejszym menu daniem głównym będą wydruki prezentacji multimedialnych. Jak tym razem poradzi sobie nasza drukarka?

Ocena wydruków

  • podobnie jak w teście drukowania na papierze fotograficznym i tutaj wydruki zachowały swoje naturalne kolory oraz ostrość,
  • przejścia między barwami są płynne (brak “schodków”, wszystko jest łagodne – takie jakie powinno być),
  • dodatkowym, zauważalnym plusem stosowania oryginalnych wkładów, jest utrzymanie dużej dokładności wydruków nawet na papierze o bardzo niskiej jakości,
  • wkłady sprawdzają się w różnych warunkach, widać to dobrze na przykładzie drukowania grafik różnego typu (od łagodnych kolorów, poprzez dużą ilość szczegółów, aż po zdjęcia o dużym kontraście) – we wszystkich tych przypadkach jakość wydruku pozostaje wysoka.

Uwagi

[wazne color=”blue” title=”Testy”]

Wprowadzenie: HP Deskjet Ink Advantage 2060 (CQ750A) – wprowadzenie

Ulotki: HP Deskjet Ink Advantage 2060 – ulotki

Fotografia: HP Deskjet Ink Advantage 2060 – fotografia

Wnętrza: HP Deskjet Ink Advantage 2060 – wnętrza

Skany: HP Deskjet Ink Advantage 2060 – skany

Rozliczenia: HP Deskjet Ink Advantage 2060 – rozliczenia

[/wazne]